Pomiń menu  

Portal Regionu Małego Trójmiasta i Kaszub Północnych

Dane statystyczne

Powierzchnia gminy wynosi 3286 ha. Rumia jest drugim co do wielkości miastem powiatu wejherowskiego, a dziewiątym w województwie pomorskim - liczba mieszkańców dochodzi do 44 tys. (2004 r.) i przyrasta rocznie o 500-700 osób.

Bezrobocie w gminie wynosi ok. 7,3 proc. i jest najniższe w powiecie. Ze względu na przyrost zaludnienia w przeliczeniu na 1000 mieszkańców i ze względu na przyrost nowo oddawanych do użytku mieszkań na tysiąc mieszkańców Rumia zajmuje pierwsze miejsce w województwie i jedno z pierwszych w kraju, co świadczy o jej dużej atrakcyjności.

W mieście funkcjonują 3 oddziały pocztowe, 6 banków, dom handlowy, dwa targowiska. Edukację dzieciom i młodzieży zapewnia 5 szkól podstawowych, 4 gimnazja, 3 licea ogólnokształcące oraz Szkoła Zasadnicza. Dostęp do kultury oferują dwa domy kultury miejski i osiedlowy, a także Biblioteka Publiczna.

Na kierowców czekają 3 stacje benzynowe, myjnia, stacja diagnostyki. Długość dróg w Rumi: krajowych 5,5 km, powiatowych 29,5 km, gminnych 101,2 km. Liczba mieszkań 11.500.

Opiekę zdrowotną zapewniają dwa niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej oraz wiele prywatnych gabinetów.Twój komentarz:

Masz szansę stać się pierwszą osobą wypowiadającą się na ten temat,
skorzystaj z niej!


   

Wpisz kod z obrazka do pola poniżej.
Wpisz kod z obrazka:   
Do góryDo góry
autor/źródło: Własne
aktualizacja: 2004-09-28 18:19:31