Pomiń menu  

Portal Regionu Małego Trójmiasta i Kaszub Północnych

Kultura

W mieście współdziałają prowadzony przez gminę Miejski Dom Kultury, ul. Mickiewicza 19 oraz Dom Kultury "Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo", przy ul. Pomorskiej 11.
odjanowadoopola.jpg W obydwu działają liczne sekcje tematyczne ukierunkowane na dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów. Formą otwartą dla wszystkich mieszkańców są imprezy masowe; MDK organizuje koncerty kameralne, wystawy artystyczne, spotkania z poezją, a latem festyny muzyczne w parku przy ul. Mickiewicza. Na scenie DK Janowo często odbywają się przedstawienia teatralne i koncerty, do bardziej znanych imprez zaliczamy Dyktando Wybrzeża oraz konkurs Od Janowa do Opola Areną pikników DK Janowo stał się park przy ul. Filtrowej, na scenie DK często można oglądać przedstawienia teatralne i koncerty. Wiele imprez masowych obydwa domy kultury organizują wspólnie.

Największe festyny masowe, ściągające do 3 tys. widzów, odbywają się pod egidą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stadionie miejskim przy ul. Mickiewicza 43.

Koncert Czerwonych Gitar na Jarmarku Kaszubskim Dużą popularnością cieszą się coroczne pikniki 3-Majowe, Jarmarki Kaszubskie i letnie koncerty rockowe. Obok stadionu gmina wybudowała w 2000 r. nowoczesną halę widowiskową-sportowo, w której prócz imprez typowo sportowych mają się odbywać także koncerty muzyczne i innego rodzaju występy.


Propagowaniem kultury zajmuje się także Miejska Biblioteka Publiczna. Siedziba MBP przy ul. Pomorskiej 11 zamieniła się ostatnimi laty w interesującą galerię; co miesiąc pojawiają się w niej nowe wystawy graficzne twórców rumskich i lokalnych.

Lokalne ruchy kulturalne prowadzone są również przez księży salezjanów w oparciu o parafie oraz Oratorium.

Strony Rumskich zespołów muzycznych:Twój komentarz:

Masz szansę stać się pierwszą osobą wypowiadającą się na ten temat,
skorzystaj z niej!


   

Wpisz kod z obrazka do pola poniżej.
Wpisz kod z obrazka:   
Do góryDo góry
autor/źródło: Własne
aktualizacja: 2004-12-03 23:55:34