Pomiń menu  

Portal Regionu Małego Trójmiasta i Kaszub Północnych

Elżbieta Rogala Kończak

ElżbietaBurmistrz Rumi ukończyła klasę uniwersytecką o profilu matematyczno-fizycznym w I LO w Gdańsku. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektroniki - absolwentką Politechniki Gdańskiej. Tam również ukończyła podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Kadrami.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie niesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej i związanymi z tym europejskimi funduszami, ukończyła Studium Kierowników Projektów Europejskich. Zaraz po studiach pracowała w zakładach Radiowych „Diora” w Wałbrzychu, a następnie jako programista na Politechnice Gdańskiej. Była właścicielem i współwłaścicielem firm prywatnych, przez kilka lat pracowała jako specjalista do spraw handlowych, była również inspektorem ubezpieczeniowym ZUS w Wejherowie. Przed wyborem na Burmistrza Miasta Rumi pracowała jako menedżer w Bankowym Funduszu Leasingowym S.A. w Gdyni.
Elżbieta Rogala-Kończak urodziła się w Gdańsku, od wielu lat mieszka w Rumi, z mężem Jarosławem oraz z synami Jerzym i Piotrem. Jest fanką piłki nożnej oraz siatkówki, zwłaszcza w wykonaniu rumskich klubów Orkana oraz Alpatu. Odpoczywa spacerując po plaży, szczególnie w Rewie, oraz w lesie, najchętniej w Borach Tucholskich. Spotkania z przyjaciółmi relaksują Ją i inspirują. Uwielbia czytać, głównie pamiętniki i biografie naukowców oraz polityków. Podobnie jak mąż i syn, którzy z zawodu są lekarzami weterynarii, jest miłośniczką zwierząt - ma w domu dwa psy: Matyldę i Dina oraz dwa koty: Iwana i Fuksa.Do góryDo góry
autor/źródło: www.miasto.rumia.pl
aktualizacja: 2005-04-20 22:00:44